Contactați-ne
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
Nici un rezultat
Toate rezultatele

Geoană va rămâne independent și dacă va câștiga: „Nu spun că nu voi lucra cu partide, dar nu voi fi dependent de ele”

18 septembrie 2024
in Actualitate

Mircea Geoană speră să atragă votul românilor la alegerile prezidențiale și cu calitatea sa de candidat independent. Într-un interviu acordat lui Mihai Gâdea pentru Antena 3 CNN, Geoană spune că va lucra cu partidele politice, dacă va deveni președintele țării, dar nu va fi „dependent” de ele.

„Nu cred că este pentru mine să spun că sunt mai bun sau mai puțin buni decât ceilalți. Românii trebuie să compare. Vor avea ocazia, în aceste câteva săptămâni nu foarte lungi de campanie, să se lămurească viziune, program, echipă. Sper ca și elementul independent pe care eu îl aduc să fie apreciat de oameni.

Eu nu spun că nu voi lucra cu partidele, eu voi spun că nu sunt dependent de partide și cred că după 35 de ani, România are nevoie de un președinte conform Constituției, care să reprezinte întreaga națiune, și pe cel sărac, și pe tânărul antreprenor, și pe cel care începe o viață și cel care sfârșește o viață, pentru cei de acasă, cei de afară. Și într-un fel, cred că președintele națiunii române trebuie să fie oarecum deasupra interesului de partid.

Să lucreze cu partidele, să lucreze cu primarii, să lucreze cu politicul, dar să nu fie dependent de un partid. Ceea ce propun eu că această candidatură independentă este de fapt nu o lipsă de relație cu partidele și cu politicul, e nevoie de dânșii, ci un alt mod de a aborda politica, bazat pe merit, bazat pe competență, bazat pe mai puțină politizare instituțiilor statului. Asta aduc eu și sper să fie suficient de convingător pentru români pentru a mă vota”, a declarat Mircea Geoană, într-un interviu difuzat miercuri seara la Sinteza Zilei, la Antena 3 CNN.

Urmatorul Articol

Sondaj INSCOP. Geoană ar câştiga clar într-o finală cu Ciolacu

Părintele Calistrat: „Rugăciunea de Aur este fix la miezul nopţii!” Rosteşte-o acum şi ai să vezi ce putere are:

18

Moșii de vara 2025: Ce trebuie să dăm de pomană pe 7 iunie

03

Poveste de viata: “Am 50 de ani și nu am copii. Dar nu trebuie să te plângi de mine — dimpotrivă, mă simt foarte fericit”

13

Cum alegi cele mai bune plase de mini fotbal

02

Horoscop JOI, 23 mai 2024. Decizie importantă în afaceri şi o moştenire neaşteptată

23

Alocaţii iunie 2025. Se amână plata banilor. Când se virează pe card cei 719 lei

16

Alimentul care te ține departe de țânțari chiar și când ai geamurile deschise. Trucul care te scapă de cheltuieli

08

Moaştele Sfântului Dimitrie cel Nou, purtate joi în procesiune pe străzile Capitalei

23

Pensiile care CRESC din luna decembrie 2025. Anunțul oficial făcut de Casa Națională de Pensii

22

Pensiile care ar putea fi eliminate în România. Proiect legislativ în Senat pentru stoparea privilegiilor

23

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

  • Ortodoxia.me
  • DailyNews.ro
  • Femina.ro
  • Travel.ro
  • Cinema.ro

  • Termeni si Conditii
  • Informatii Cookies
  • Politică de Confidențialitate
  • ANPC
  • Contact

Urmariti-ne

Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Contactați-ne

© 1998-2025 ROL.ro | Contact