Contactați-ne
ROL.ro
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
ROL.ro
Nici un rezultat
Toate rezultatele

Franța a fost lovită de vijelii, ploi torențiale și grindină

22 iunie 2022
in Actualitate

După un val de căldură extremă, vijeliile cu ploi torențiale și grindină au lovit Franța.

Marți seară și miercuri-noapte centrul țării a fost lovit de un potop de gheață.

Mesajul Părintelui Chiril de la Muntele Athos pentru poporul român

28 noiembrie 2024

Vouchere sociale – a treia tranșă. Guvernul a anunțat când intră banii

19 octombrie 2022

Sfântul Dumitru – tradiții și obiceiuri. Ce nu este bine să faci niciodată în ziua de 26 octombrie

25 octombrie 2022

Alternativa pentru DN1, de la vis la realitate! Investiție de peste 642 de milioane de lei

9 mai 2025

Un festival de muzică era în plină desfășurare. Mai multe străzi au fost inundate, iar pompierii au intervenit la peste 200 de cazuri. Vântul puternic a atins și 110 kilometri pe oră.

Inundațiile care au fost provocate din cauza ploilor abundente au strămutat aproape 200.000 de oameni și au distrus peste 1.700 de case, au informat marți autoritățile din regiunea afectată.

În total, inundațiile au provocat daune în valoare de peste 250 de milioane de dolari.

Guangdong este una din cel puțin șapte provincii afectate de ploile fără precedent care au avut loc în acest weekend. Locuitorii nu au mai avut parte de asemenea fenomene meteo extreme de mai bine de jumătate de secol.

Inundațiile au provocat alunecări de teren
Inundațiile au provocat alunecări de teren severe și au inundat drumurile, conform mass-mediei chineze de stat.

În sud-vestul provinciei Guizhou, râurile s-au revărsat peste drumuri și au măturat totul în cale, printre care și autoturisme și case, după cum se poate observa din filmările care au fost publicate pe rețelele sociale. De parcă inundațiile nu ar fi fost suficiente, orașul Foshan din Guangdong, a fost lovit de o tornadă care a pus la pământ stâlpi de electricitate și a smuls copacii din rădăcini.

 

ShareTweetPinTrimiteTrimite
Urmatorul Articol

Furnizorul de apă din județul Botoșani anunță că nu mai poate asigura cantitatea necesară cerută de populație

Părintele Calistrat: „Rugăciunea de Aur este fix la miezul nopţii!” Rosteşte-o acum şi ai să vezi ce putere are:

18

Poveste de viata: “Am 50 de ani și nu am copii. Dar nu trebuie să te plângi de mine — dimpotrivă, mă simt foarte fericit”

13

Cum alegi cele mai bune plase de mini fotbal

02

Alimentul care te ține departe de țânțari chiar și când ai geamurile deschise. Trucul care te scapă de cheltuieli

08

Moșii de vara 2025: Ce trebuie să dăm de pomană pe 7 iunie

03

Alocaţii iunie 2025. Se amână plata banilor. Când se virează pe card cei 719 lei

16

Horoscop JOI, 23 mai 2024. Decizie importantă în afaceri şi o moştenire neaşteptată

23

Guvernul taie din veniturile românilor. Până la 700 de lei mai puțin pe lună: O diminuare semnificativă…

27

Când istoria, mitologia și thrillerul se împletesc – „Cubul lui Metatron” de Igor Bergler

26

Ce sumă va achita un român pentru 100 kWh de energie, de la 1 iulie 2025

30
ROL.ro

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

  • Ortodoxia.me
  • DailyNews.ro
  • Femina.ro
  • Travel.ro
  • Cinema.ro

  • Termeni si Conditii
  • Informatii Cookies
  • Politică de Confidențialitate
  • ANPC
  • Contact

Urmariti-ne

Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Contactați-ne

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

Acest site foloseste cookies respectand Regulamentul (UE) privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Detalii aici