Contactați-ne
ROL.ro
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
ROL.ro
Nici un rezultat
Toate rezultatele

Utilizatorii Facebook și Instagram din Europa vor putea cumpăra abonament pentru conținut fără publicitate | Prețul lunar pentru a scăpa de reclame

31 octombrie 2023
in IT & Tech

 

Abonamentul lunar pentru a folosi Facebook și Instagram fără publicitate ajunge în Europa.

Cine este în spatele DeepSeek, chatbot-ul chinezesc care a șocat lumea

29 ianuarie 2025

Tu mai ai așa ceva pe acasă? Cu câți lei se vinde acum celebrul Siemens S10, primul telefon color apărut în România

16 decembrie 2022

WhatsApp devine cu plată. Anunțul oficial care va schimba totul pentru utilizatori. Cât va costa și de ce nu va fi pentru toată lumea

10 octombrie 2022
Hands of young woman sitting by driver and holding smartphone with map of the place where she and her husband travelling by car

Cinci gadget-uri utile pentru mașina ta!

28 septembrie 2023

Pentru cei care nu se vor abona, totul va rămâne așa cum este acum.

Pentru abonați, costul va fi de 9,99 euro pe lună pe web sau de 12,99 euro pe lună pe iOS și, respectiv, Android.

Un abonament lunar pentru a utiliza Facebook și Instagram fără publicitate.

Meta anunță sosirea acestei noutăți în Europa: “Credem cu tărie într-un internet fără reclame susținut de reclame și vom continua să oferim acces gratuit la produsele și serviciile noastre, indiferent de diferitele bugete.

Ne angajăm să păstrăm informațiile oamenilor private și sigure, în conformitate cu reglementările noastre și cu Regulamentul UE privind protecția datelor”.

Alternativ, utilizatorii vor putea continua să folosească platformele în mod gratuit, însă cu reclame pe care algoritmii le consideră potrivite.

“În funcție de alegerea de a activa abonamentul de pe web sau de pe mobil”, explică Meta, “costul va fi de 9,99 euro pe lună pe web, respectiv 12,99 euro pe lună pe iOS și Android.

Indiferent de locul în care se face achiziția, abonamentul va fi valabil pentru toate conturile de Facebook și Instagram conectate la Centrul de gestionare a conturilor utilizatorului.

Până la 1 martie 2024, abonamentul inițial va fi valabil pentru toate conturile conectate la Centrul de gestionare a conturilor utilizatorului.

Începând cu 1 martie 2024, pentru fiecare cont suplimentar conectat la Centrul de gestionare a conturilor de utilizator se va aplica o taxă suplimentară de 6 euro pe lună pentru abonamentele subscrise pe web și de 8 euro pe lună pentru cele activate pe iOS și Android”.

Abonamentul fără publicitate va fi disponibil pentru persoanele cu vârsta de peste 18 ani. Potrivit presei italiene, data la care se va introduce noutatea este 6 noiembrie.

 

 

 

ShareTweetPinTrimiteTrimite
Urmatorul Articol

Cresc pensiile pentru aproape cinci milioane de români | Punctul de pensie creşte cu 240 de lei

Alocaţii iunie 2025. Se amână plata banilor. Când se virează pe card cei 719 lei

16

Cei doi copaci pe care nu ar trebui să îi ai în curte. De ce nu trebuie plantați niciodată lângă casă

28

Ce se dă de pomană de Înălțarea Domnului, pe 29 mai

28

Avem imaginile bombă cu Lili Sandu! A pozat goală când era tânără, dar acum trecutul a ajuns-o din urmă! Iată care sunt pozele pe care le-ar vrea șterse

06

MApN intervine după anunțul stării de mobilizare în România: „Autoritățile române sunt pregătite”

28

Părintele Calistrat: „Rugăciunea de Aur este fix la miezul nopţii!” Rosteşte-o acum şi ai să vezi ce putere are:

18

Misterul apelurilor care se închid după o secundă. Ce urmărește de fapt cel care sună

29

Reduceri salariale majore pentru angajații SRI și STS după alegeri. Norma de echipare, norma de hrană și sporul de risc – eliminate sau diminuate

03

După 10 mai, Universul deschide uși largi pentru patru zodii. Se anunță o perioadă fabuloasă, cu șanse mari și schimbări de destin

08

Vouchere sociale – a treia tranșă. Guvernul a anunțat când intră banii

19
ROL.ro

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

  • Ortodoxia.me
  • DailyNews.ro
  • Femina.ro
  • Travel.ro
  • Cinema.ro

  • Termeni si Conditii
  • Informatii Cookies
  • Politică de Confidențialitate
  • ANPC
  • Contact

Urmariti-ne

Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Contactați-ne

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

Acest site foloseste cookies respectand Regulamentul (UE) privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Detalii aici