Contactați-ne
ROL.ro
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
ROL.ro
Nici un rezultat
Toate rezultatele

ULTIMA ORĂ: Ce se întâmplă cu vremea în următoarele 3 zile. Iată ce ne așteaptă, PROGNOZA PE TREI ZILE

11 ianuarie 2017
in Ultima ora

Avertizarea de cod galben de vreme rea este valabilă până JOI dimineață i vizează estul și sud-estul țării, unde va ninge foarte mult iar vântul va sufla cu 50-60 de kilometri pe oră, viscolind ninsoarea.

Atentionarea cod galben de vreme deosebit de rece si de ger pe timpul noptii in toata tara este valabila pana maine dimineata. Judetele Calarasi, Ialomita, Braila, Buzau si Vrancea sunt pana la ora 15:00 sub un cod portocaliu de viscol si ninsori. Vremea va fi deosebit de rece, chiar geroasa dimineata si noaptea in cea mai mare parte a tarii. Astfel, minimele se vor situa intre minus 17 si minus 10 grade, iar maximele vor fi negative, conform stirileprotv.ro.

Ce ne așteaptă în cursul zilei de miercuri:

Astazi ninsorile vin in jumatatea sud-estica a tarii, iar in Dobrogea, estul Munteniei, cea mai mare parte a Moldovei si in Carpatii de Curbura continua viscolul si vantul mai poate atinge 80 km/h. Intensificari ale vantului vor fi si in sudul Olteniei si pe crestele montane iar zapada va fi spulberata trecãtor. Maximele se vor situa intre minus 8 si 0 grade.

In Dobrogea si Baragan asteptam innorari si ninsori viscolite. Vantul va sufla cu viteze de 60 km/h si pe arii restrinse cu viteze de 80 km/h. In Dobrogea vor fi depuneri de polei si temperatura aerului va creste usor fata de ziua trecuta! Aceeasi situtatie si in nordul Munteniei si in sudul Moldovei! Va ninge viscolit si vintul va accentua senzatia de frig. Maximele termice vor creste usor.
In nordul Moldovei si in Bucovina asteptam ninsori pe spatii mari. Vintul va viscoli ninsoarea cu viteze de 50-60 km/h si se va incalzi usor si pe aici. In nordul Transilvaniei si in Maramures, cerul va fi temporar noros si temperatura aerului va creste cu 5-6 grade fata de ieri.

In vestul tarii vor fi innorari dar si perioade cu soare! Ceva ninsori vor veni in zona de munte iar maximele termice, in crestere usoara fata de ieri ajung pina la minus 3 grade Celsius. In tinuturile centrale, norii vor fi numerosi si va ninge slab. Vintul va avea intensificari pe crestele montane iar temperaturile vor fi mai ridicate chiar si cu 10 grade fata de ziua trecuta.

Si in sud-vestul tarii atmosfera va fi inchisa si va ninge slab. Se incalzeste cu 5-6 grade fata de ieri. In sudul tarii, in zona Munteniei vor fi ninsori moderate cantitativ si vintul va atinge la rafala 50-60 km/h. Valorile termice vor creste usor. In Bucuresti, astazi vantul se mai domoleste; in prima parte a zilei mai vin ceva ninsori slabe, iar la pranz se vor inregistra minus 2 grade.
La munte ramanem cu vremea foarte rece. Va ninge mai cu seama in masivele sudice si in cele estice, iar in Carpatii de Curbura vantul o sa sufle foarte tare, asa ca ninsoarea va fi puternic viscolita.

JOI va fi tot vreme rece, seara vor apărea ninsori la munte și în vest, nord și centru. Va exista și lapoviță, ploaie și polei.

VINERI se va încălzi, mai ales în vest, la deal și la munte. În vest, nord-vest și centrul țării va fi lapoviță și ninsori rare.

SÂMBĂTĂ temperaturile vor continua să crească, plaoie în vestul țării care va ajunge și în est. La munte și în Moldova vor predomina ninsorile, pe când în Bărăgan și Dobrogea va fi ploaie și lapoviță.

Sursa: stirileprotv.ro

ShareTweetPinTrimiteTrimite
Urmatorul Articol

ULTIMĂ ORĂ! Mai multe drumuri naţionale sunt închise, din cauza zăpezii şi viscolului. Iată care este situaţia traficului

Părintele Calistrat: „Rugăciunea de Aur este fix la miezul nopţii!” Rosteşte-o acum şi ai să vezi ce putere are:

18

Horoscop JOI, 23 mai 2024. Decizie importantă în afaceri şi o moştenire neaşteptată

23

Alimentul care te ține departe de țânțari chiar și când ai geamurile deschise. Trucul care te scapă de cheltuieli

08

Poveste de viata: “Am 50 de ani și nu am copii. Dar nu trebuie să te plângi de mine — dimpotrivă, mă simt foarte fericit”

13

Cum alegi cele mai bune plase de mini fotbal

02

Moșii de vara 2025: Ce trebuie să dăm de pomană pe 7 iunie

03

Alocaţii iunie 2025. Se amână plata banilor. Când se virează pe card cei 719 lei

16

Ce sumă trebuie să plătești lunar dacă vrei să cumperi vechime pentru pensie în 2025

16

Carduri pentru alimente 2025: Data la care urmează să intre banii

11

Rugăciunea mamei care te scoate şi de la fundul mării! Aceasta este:

23
ROL.ro

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

  • Ortodoxia.me
  • DailyNews.ro
  • Femina.ro
  • Travel.ro
  • Cinema.ro

  • Termeni si Conditii
  • Informatii Cookies
  • Politică de Confidențialitate
  • ANPC
  • Contact

Urmariti-ne

Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Contactați-ne

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

Acest site foloseste cookies respectand Regulamentul (UE) privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Detalii aici