Contactați-ne
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
Nici un rezultat
Toate rezultatele

Poliția a primit un TELEFON ANONIM și au bătut la ușa bărbatului, i-au PERCHEZIȚIONAT CONGELATOARELE, dar ce au găsit ÎNĂUNTRU i-a făcut pe polițiști să se ÎNCHINE: ,,Sunt 657! MIȘCĂ?” Ce ascundea omul

4 iulie 2017
in International

Poliția de pe insula Java din Indonezia a primit mai multe telefoane de la rezidenții locali, așa că, pe data de 15 august a anului trecut polițiștii au mers în sfârșit să verifice casa din districtul Jombang de care se plângea toată lumea. Oamenii au devenit suspicioși atunci când au văzut că vecinul lor aducea în casă foarte multe congelatoare. Când se gândeau la ce putea ascunde în ele li se făcea frică…

Când polițiștii au ajuns, au făcut o descoperire șocantă. Înăuntrul a cinci congelatoare uriașe au găsit 657 de pangolini (sau furnicari solzoși, ori folidote). Aceștia sunt mamifere placentare nocturne lipsite de dinți, cu corpul lung, acoperit cu solzi cornoși care se îmbină întocmai ca țiglele de pe acoperiș, botul alungit, coadă foarte lungă, limba lungă protractilă și foarte lipicioasă, cu ajutorul căreia adună furnicile și termitele. Picioarele pangolinilor sunt înarmate cu gheare puternice și încovoiate ca niște căngi, cu care pot săpa mușuroaiele furnicilor și termitelor cu care se hrănesc, conform Wikipedia.

pangolins

Furnicarii solzoși sunt o specie pe cale de dispariție și reprezintă animalul cu care se face cel mai mult trafic ilegal de pe planetă, în prezent. Aceste animale sălbatice sunt la mare căutare în China și în alte părți din Asia, unde carnea lor este considerată o delicatesă, iar pielea și solzii lor sunt folosiți pentru realizarea medicamentelor alternative tradiționale și pantofi. Pe piața neagră un singur pangolin se vinde cu 1.000 de dolari!

Poliția indoneziană l-a arestat pe bărbatul de 55 de ani, proprietarul casei, totuși, omul neagă acuzațiile ce i se aduc spunând că animalele moarte nu erau ale lui, ci ale unui prieten care l-a rugat să i le păstreze. Suspectul, dar și prietenul său, riscă fiecare câte 5 ani de închisoare, dar și câte o amendă de 7.500 de dolari.

pan

Urmatorul Articol

La 80 de ani, face gărzi pe AMBULANȚĂ! „Nu banii și vilele contează, ci VIEȚILE SALVATE!”

Părintele Calistrat: „Rugăciunea de Aur este fix la miezul nopţii!” Rosteşte-o acum şi ai să vezi ce putere are:

18

Alimentul care te ține departe de țânțari chiar și când ai geamurile deschise. Trucul care te scapă de cheltuieli

08

Poveste de viata: “Am 50 de ani și nu am copii. Dar nu trebuie să te plângi de mine — dimpotrivă, mă simt foarte fericit”

13

Cum alegi cele mai bune plase de mini fotbal

02

Alocaţii iunie 2025. Se amână plata banilor. Când se virează pe card cei 719 lei

16

Horoscop JOI, 23 mai 2024. Decizie importantă în afaceri şi o moştenire neaşteptată

23

Moșii de vara 2025: Ce trebuie să dăm de pomană pe 7 iunie

03

Ce pensie primește un român care a lucrat doar 5 ani

03

3 rugăciuni extrem de puternice, scurte, pe care să le spui pentru vindecare de orice fel de boală, pentru îndepărtarea tuturor relelor, linişte şi ajutor mare în viaţă!

30

Pensionarii care primesc bani în plus în fiecare lună: Anunțul făcut de Casa Națională de Pensii Publice

28

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

  • Ortodoxia.me
  • DailyNews.ro
  • Femina.ro
  • Travel.ro
  • Cinema.ro

  • Termeni si Conditii
  • Informatii Cookies
  • Politică de Confidențialitate
  • ANPC
  • Contact

Urmariti-ne

Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Contactați-ne

© 1998-2025 ROL.ro | Contact