Contactați-ne
ROL.ro
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
ROL.ro
Nici un rezultat
Toate rezultatele

Naționala de fotbal a României a învins Armenia cu 1-0 și are șanse mari de calificare la Mondialul din Qatar 2022. Mirel Rădoi și-a anunțat plecarea

12 octombrie 2021
in Actualitate

Naționala de fotbal a României a obținut o victorie foarte importantă, luni, împotriva împotriva Armeniei (1-0) și a urcat pe locul doi în Grupa J de calificare la Campionatul Mondial de fotbal din Qatar, 2022.

Naționala României a învins cu 1-0 Armenia pe stadionul Steaua și, cu două succese în ultimele două meciuri din preliminarii, își va asigura locul la barajul pentru Mondial. Cu toate acestea, antrenorul Mirel Radoi și-a anunțat retragerea de la echipă după ultimul meci din calificări.

Mesajul Părintelui Chiril de la Muntele Athos pentru poporul român

28 noiembrie 2024

Vouchere sociale – a treia tranșă. Guvernul a anunțat când intră banii

19 octombrie 2022

Sfântul Dumitru – tradiții și obiceiuri. Ce nu este bine să faci niciodată în ziua de 26 octombrie

25 octombrie 2022

Alternativa pentru DN1, de la vis la realitate! Investiție de peste 642 de milioane de lei

9 mai 2025

Unicul gol al partidei din Ghencea a fost înscris cu o lovitură de cap de Alexandru Mitriță, cel mai scund jucător de pe teren (1,65 m), în minutul 26.

În celelalte meciuri din grupa României, Macedonia de Nord a fost spulberată pe teren propriu de Germania, scor 0-4, iar Islanda a trecut cu scorul de 4-0 împotriva statului Liechtenstein.
Clasamentul Grupei J:
1. Germania (23-3 golaveraj) 21 puncte
2. România (11-8) 13 puncte
3. Macedonia de Nord (15-10) 12 puncte
3. Armenia (8-11) 12 puncte
5. Islanda (11-15) 8 puncte
6. Liechtenstein (2-23) 1 punct.

La conferința de presă desfășurată la finalul partidei, Mirel Rădoi a făcut un anunț neașteptat. Selecționerul echipei naționale a declarat că după cele două partide rămase de disputat, cu Islanda și Liechtenstein, va pleca de la echipa națională.

Contractul lui Mirel Rădoi va expira în luna noiembrie, iar selecționerul este decis să nu accepte o ofertă de prelungire a înțelegerii venită din partea Federației Române de Fotbal, potrivit Digi Sport.

Anunțul lui Mirel Rădoi este cu atât mai surprinzător cu cât prima reprezentativă a României are șanse mari să obțină locul de baraj la finalul grupei.

Dacă le va învinge pe Islanda și Liechtenstein, România va merge la primul baraj, indiferent de ce fac Armenia și Macedonia de Nord în noiembrie.

În ultimele două runde, Armenia joacă împotriva Macedoniei de Nord și a Germaniei, în timp ce a treia clasată din acest moment are programate meciuri la Erevan și cu Islanda pe teren propriu.

ShareTweetPinTrimiteTrimite
Urmatorul Articol

Moşii de toamnă 2021: Pe ce dată pică Sâmbăta Morţilor în acest an şi ce se dă de pomană

Părintele Calistrat: „Rugăciunea de Aur este fix la miezul nopţii!” Rosteşte-o acum şi ai să vezi ce putere are:

18

Cum alegi cele mai bune plase de mini fotbal

02

Alimentul care te ține departe de țânțari chiar și când ai geamurile deschise. Trucul care te scapă de cheltuieli

08

Poveste de viata: “Am 50 de ani și nu am copii. Dar nu trebuie să te plângi de mine — dimpotrivă, mă simt foarte fericit”

13

Moșii de vara 2025: Ce trebuie să dăm de pomană pe 7 iunie

03

Alocaţii iunie 2025. Se amână plata banilor. Când se virează pe card cei 719 lei

16

Horoscop JOI, 23 mai 2024. Decizie importantă în afaceri şi o moştenire neaşteptată

23

Guvernul taie din veniturile românilor. Până la 700 de lei mai puțin pe lună: O diminuare semnificativă…

27

Ce sumă va achita un român pentru 100 kWh de energie, de la 1 iulie 2025

30

Când istoria, mitologia și thrillerul se împletesc – „Cubul lui Metatron” de Igor Bergler

26
ROL.ro

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

  • Ortodoxia.me
  • DailyNews.ro
  • Femina.ro
  • Travel.ro
  • Cinema.ro

  • Termeni si Conditii
  • Informatii Cookies
  • Politică de Confidențialitate
  • ANPC
  • Contact

Urmariti-ne

Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Contactați-ne

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

Acest site foloseste cookies respectand Regulamentul (UE) privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Detalii aici