Contactați-ne
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Nici un rezultat
Toate rezultatele
Nici un rezultat
Toate rezultatele

Banca Mondială anunţă un ajutor imediat de 12 miliarde de dolari pentru a ajuta ţările afectate de coronavirus

4 martie 2020
in Actualitate, Economie, În Tendințe

Banca Mondială a anunţat marţi un plan de urgenţă de 12 miliarde de dolari pentru a ajuta ţările “să ia măsuri eficiente” pentru a ţine sub control epidemia de coronavirus (Covid-19), pentru a salva vieţi şi pentru a diminua impactul economic, relatează AFP, citată de Agerpres.

“Scopul este de a oferi o acţiune rapidă şi eficientă care să răspundă nevoilor ţărilor”, a declarat David Malpass, preşedintele Băncii Mondiale, în cadrul unei teleconferinţe.

El a subliniat de asemenea necesitatea de ”a recunoaşte” că noul coronavirus a devenit o povară suplimentară pentru ţările sărace.

Autorităţile sanitare au anunţat marţi că nouă persoane au murit în total în Statele Unite din cauza infectării cu noul coronavirus, toate cazurile fiind în statul Washington (nord-vest).

Argentina şi Chile au înregistrat de asemenea primele cazuri de coronavirus, un argentinian care a călătorit recent în Italia şi un chilian care a fost în sud-estul Asiei, potrivit autorităţilor sanitare din cele două ţări.

Urmatorul Articol

WhatsApp primește, în sfârșit, dark mode pe Android și iOS: cum poți activa funcția

Părintele Calistrat: „Rugăciunea de Aur este fix la miezul nopţii!” Rosteşte-o acum şi ai să vezi ce putere are:

18

Alimentul care te ține departe de țânțari chiar și când ai geamurile deschise. Trucul care te scapă de cheltuieli

08

Poveste de viata: “Am 50 de ani și nu am copii. Dar nu trebuie să te plângi de mine — dimpotrivă, mă simt foarte fericit”

13

Horoscop JOI, 23 mai 2024. Decizie importantă în afaceri şi o moştenire neaşteptată

23

Moșii de vara 2025: Ce trebuie să dăm de pomană pe 7 iunie

03

Cum alegi cele mai bune plase de mini fotbal

02

Alocaţii iunie 2025. Se amână plata banilor. Când se virează pe card cei 719 lei

16

Premierul Ilie Bolojan lovește în magistrați! Proiectul privind pensiile magistraților este finalizat!

02

Ce se face la Întâmpinarea Domnului, pe 2 februarie

02

Calendarul plăților sociale în februarie 2026. Ce se schimbă pentru pensii, alocații și indemnizații

02

© 1998-2025 ROL.ro | Contact

  • Ortodoxia.me
  • DailyNews.ro
  • Femina.ro
  • Travel.ro
  • Cinema.ro

  • Termeni si Conditii
  • Informatii Cookies
  • Politică de Confidențialitate
  • ANPC
  • Contact

Urmariti-ne

Nici un rezultat
Toate rezultatele
  • Actualitate
  • Ortodoxie
  • Economie
  • Sport
  • IT / Tech
  • Timp liber
Contactați-ne

© 1998-2025 ROL.ro | Contact